2010.11.03. 14:12
Környezetkímélő tippek
Ha minden ember jobban figyelne környezetére, spórolna az árammal, fűtéssel, kevesebb műanyagot használni, nem szemetelne az utcán és még sorolhatnánk, akkor nem lennének ilyen ijesztő előrejelzések a jövőre nézve.
Környezetkímélő tippek
Nem csak a nagy cégek, gyárak, mi magunk is szennyezzük környezetünket. Még a szinte mindennap használt izzadásgátló dezodorok is káros hatással vannak a levegőre. Egy kis odafigyeléssel, néhány módszerrel sokat tehetünk azért, hogy megkíméljük környezetünket. Fontos, hogy ezt meg is tegyük.
Energiatakarékoskodás
Talán bele sem gondolunk, hogy a csöpögő csap, az égve felejtett villany milyen sokat elvesz Földünk energiatartalékaiból, ráadásul mi magunk is rosszul járunk, hiszen ez pénzbe kerül. Ezekre az apróságoknak tűnő dolgokra tehát figyeljünk oda. Zuhanyzással például kevesebb vizet fogyasztunk, mint a fürdéssel. Ha mindenki energiatakarékosan élne, az nagyban elősegíteni a Föld jövőjét.
Magas áramfogyasztás
Bár ez voltaképp az energiatakarékoskodáshoz tartozik, érdemes külön is megemlíteni. Hajlamosak vagyunk arra, hogy bekapcsoljuk a számítógépet, a TV-t, miközben ég a villany, egy másik szobában pedig megy a vasaló, egy újabb TV, stb.. Ez viszont nagy pazarlás. Ha nem nézzük a TV-t, kapcsoljuk ki, üljön le a család egy készülék elő az esti filmhez.
Kerüljük a műanyagot!
Mivel a műanyag nem bomlik le, károsítja a környezetet. Éppen ezért próbáljunk meg minél kevesebbet használni ezt az anyagot. Magyarországon még nem igazán elterjedt a papírtáska használata, de Amerikában már előszeretettel használják. A Tesco-s nejlonzacskókat például visszaveszik az üzletekben, helyette pedig adnak másikat. Ez is egy okos ötlet. Ha nem muszáj, ne használjunk műanyag evőeszközöket, tányérokat.
Szemét szétválasztása
Most már szinte mindenki számára elérhetőek a nagy konténerek, melyekbe a műanyag, üveg, papír, illetve háztartási hulladékot dobhatjuk. Tehát a nem visszaváltható műanyag flakonokat ne az utcára és az ott elhelyezett kukákba dobjuk bele. A műanyag üvegeket amúgy néhány üzletbe vissza lehet vinni, figyeljük tehát az efféle hirdetéseket, felhívásokat.
Csapvíz fogyasztása
Mivel a műanyag flakonok szennyezik a környezetet, nem árt, ha visszaveszünk például a különböző műanyag palackos üdítőitalok, sőt, az ásványvíz fogyasztásából is. Sok helyen már olyan tiszta a csapvíz, hogy egészségesebb az ásványvíznél. Ráadásul olcsóbb is.
Ne szemeteljünk!
A mai tinik bizony hajlamosak arra, hogy eldobálják az utcán a szemetet. Ez egyes esetekben viszont nagy károkat okozhat. Például az elem nem bomlik le, ráadásul káros anyagok kerülnek általa a földbe. Ezeket amúgy szintén leadhatjuk a kijelölt boltokban, esetleg az iskolánkban.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.